ico_shell

DOM NAUCZANIA

Dom Nauczania „4 WIATRY” powstał w 2007 roku w puszczy nadnoteckiej jako miejsce dedykowane warsztatom MA-URI i spotkaniom Praktyków i Trenerów tej metody. Jest to przepiękne siedlisko otoczone polami, w otulinie ogromnego kompleksu leśnego, z osobnym budynkiem oddawanym do dyspozycji uczestników warsztatów. Szkolenia nawiązują do tradycyjnego stylu nauczania polinezyjskiego, w którym adepci udawali się do odosobnionego whare kura (dosłownie: domu wiedzy), aby w izolacji od swoich codziennych obowiązków i nawyków razem uczyć się, odpoczywać, dokonywać odkryć i wewnętrznych przełomów, by następnie powrócić do swoich środowisk i dzielić się nową wiedzą i energią z bliskimi. Dom „4 WIATRY” ze względu na swoje oddalenie od tak zwanej cywilizacji (4 km do najbliższej osady, 20 km do najbliższego miasteczka) sprzyja wewnętrznej pracy, skupieniu na wnętrzu i zestrojeniu z naturą. Pobyt tutaj wprowadza umysł w rytm odkryć i ekspansji, a ciało w stan radości i relaksu.

posilek-1w-kuchni

lashustawka

 

refleksjegraceFot. Marta Szczygłowska

 

Jeśli pozwala na to kalendarz wydarzeń MA-URI, w „4 WIATRACH” odbywają się także innego typu szkolenia, których filozofia i podejście jest spójne z MA-URI: poszanowanie natury i jej zasobów, szacunek dla każdej istoty, branie całkowitej odpowiedzialności za swoje wybory i ich konsekwencje, krzewienie wysokiej świadomości i piękna. Dom „4 WIATRY” jest miejscem wolnym od używek.

Opiekunami i twórcami Domu Nauczania „4 WIATRY” są Justyna Rychlewska-Suska – trenerka MA-URI oraz jej mąż, Tomasz Suska. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z MA-URI na tej stronie i zapraszamy do „4 WIATRÓW”!